Historie vzniku

Spolek BIKE TEAM SAZOVICE vznikl v roce 2012 jako občanské sdružení BIKE TEAM SAZOVICE a od r. 2014 funguje jako zapsaný spolek pod oficiálním názvem BIKE TEAM SAZOVICE z.s. Hlavní činností spolku, který k 1.3.2020 sdružuje celkem 19 členů, je uspokojování zájmů členů spolku v oblasti cyklistiky a to ve všech jejích formách, a poskytování možností svým členům k uplatnění jejich zájmů v cyklistice a v souvisejících sportovních aktivitách.

 

V tomto roce, na základě špičkově zvládnutých prvních MTB půlmaratonů v roce předchozím:

  • Okolo Olomouce – boj o holý život, označen za totální vymývarnu mozku, dokončen na pokraji fyzických a psychických sil na chvostu startovního pole,
  • Drásal Holešov – vylomené přední zuby, jejich oprava cca 2,5 tis Kč, 
  • Priessnitzova  šedesátka – nutná pomoc příslušníků VB při likvidaci křečí, které postihli jednoho z nás na cca 25 km a kdy po dojetí do cíle jsme byli našimi příznivci vítáni hesly „Pavle tys zablódils nebo co?“ 

jsme se rozhodli, že nastal čas dát našim cyklistickým aktivitám profesionální rámec a tím bylo závodění pod jednotným klubovým názvem.  

Design teamového dresu

Design teamového dresu

Po několika „teambuldingových“ a „brainstormingových“ a nevím ještě jakých setkáních v místních restauracích a po konzumaci iontových nápojů obsahujících zejména vitamín B a majících nahořklou příchuť chmele, jsme vybrali název Bike Team Sazovice s tím, že nejvíce času nám zabrala podoba týmového loga. Nakonec jsme vymysleli zkrácení názvu na BT Sazovice, pravda zkrátit Bike Team na BT není zas až takový objev, ale nám to tehdy připadalo neskutečně novátorské (zřejmě výsledek předávkování vitamínem B). Následně jeden za zakládajících členů, který se domníval, že vlastní profesionální grafický nástroj, vytvořil v textovém editoru zvaném Word Office za použití standardního fontu písma pevný základ současné podoby týmového loga.

Nastala fáze nejtěžší a tou byla příprava týmových dresů. Čtyři zakládající členové, čtyři různé názory na podobu dresu. Dlouhá diskuze nakonec přinesla ovoce v podobě  odsouhlasení červeno-bílo-černé kombinace týmových barev. Konečnou podobu dresu (materiál, grafický návrh, střih apod.) jsme v první fázi řešili jako nepodstatnou věc, až na místě u výrobce s tím, že přece nemůžeme nic pokazit. Jakmile dresy dorazili už jsme si tak jistí nebyli. Zjistili jsme totiž, že materiál a barevná podoba, kterou jsme vybrali, není úplně ideální. Dresy poměrně hodně prosvítaly v intimních partiích a navíc jsme v nich vypadali až příliš, řekněme „sladce“. Označení, které na naši adresu utrousila jedna z manželek zde raději ani uvádět nebudu. Měli jsme ale štěstí, výrobce pochybil ve velikostech, které jsme objednali a proto jsme dresy mohli vrátit bez ztráty korunky.

Původní dres team BT Sazovice U druhé vývojové varianty jsme si již dali záležet více. Základem se stal dres profi stáje CCS a s tím že podobu jsme dle vlastních designových dispozic upravili, dodali jsme loga vlastních sponzorů, kteří nám pomohli klub založit a konečná podoba prvního týmového dresu byla na světě. Samozřejmě, že pod hlavičkou nového týmu a v jednotných týmových dresech naše výkony rapidně stouply, čímž jsme se stali sportovními idoly dalším našim známým a kamarádům a náš tým se tak postupně rozrostl o nové členy, kterými se stali: Filip Michalec, Paták Kamil, Miklík Tomáš, Měřil Jaromír, Miklík Pavel st., Paták Michal, Miklík Tomáš a Miklík Václav. V roce 2010 se stala členkou našeho týmu také první žena Martina Jančíková, nyní již Doleželová.

V roce 2012 jsme kromě inovace týmových dresů, kterou jsme mohli provést zejména díky našim sponzorům dali našim sportovním aktivitám oficiální punc, když jsme založili občanské sdružení Bike Team Sazovice, jehož členy jsou všechny výše zmiňované osoby. Informace o činnosti občanského sdružení a profily jeho členů najdete na dalších místech našich internetových stránek. 


Bike Team Sazovice | Nahoru | Zpět | Hlavní stránka | Mapa webu